sobota, 20 sierpnia 2011

Tajemnica tajemniczych tajemnic

Najpierw post miał nosić nazwę Tajemnica tajemniczych imion, ale uznałam, że ta nazwa, którą ma teraz jest bardziej tajemnicza ;D

...chociaż, tak naprawdę myślę, że za bardzo...

No więc, jak zapewne nikomu (ew. mniejszości) wiadomo, że Buddy ma 4 imiona. Nie upubliczniam ich bo nie ma takiej potrzeby i zapewne nigdy jej nie będzie. Nazwałam go tak tylko dlatego, że zanim nazywał się tak jak się nazywa miałam mnóstwo pomysłów, których nie wykorzystałam, ponieważ imię "Buddy" bardzo mi się spodobało.

Ja nazwałam mojego psiaka Buddy Bubbles Draco Dobby. A raczej nadałam mu tylko te trzy ostatnie imiona.

Pochodzenie


Buddy
To imię zostało nadane Buddy'emu, gdy jeszcze nie był u nas w domu. Zapewne jest na "b", ponieważ urodził się w miocie "b" i jego trzy siostrzyczki również mają imiona (przynajmniej miały jeszcze w hodowli, ale mają w metrykach) na "b", przynajmniej ja tak przypuszczam.
No więc mi się to imię spodobało, bo i tak nie mogłam wybrać, a skoro ma już takie w metryczce, to stwierdziłam, że nie potrzeba będzie zmieniać.

Bubbles
Tak miałam nazwać mojego pupila, jeszcze przed tym, gdy dowiedziałam się jak ma na imię. Chciałam trochę to zmienić, żeby było "Bubble". To angielskie słowo oznacza "bąbel", a wzięło się stąd, że kot (tak przynajmniej przeczytałam w internecie) mojej ulubionej aktorki - Emmy Watson (Hermiona Granger z Harry'ego Pottera) tak się nazywa. 

Draco
To imię również związane jest z Harrym Potterem, ponieważ tak na imię ma jeden z moich ulubionych bohaterów tej serii, Draco Malfoy. Wymyślając imię dla Buddy'ego również brałam pod uwagę "Draco".

Dobby
Mało różni się od "Buddy". Wpadłam na nie całkiem niedawno, zaledwie kilka tygodni temu. I, tu możecie się załamać, również ma coś wspólnego z HP. Jak czytałam Harry'ego Pottera i Komnatę Tajemnic zajrzałam do Kilka słów od tłumacza, czyli krótki poradnik dla dociekliwych i dostrzegłam słowo "Zgredek" i po angielsku "Dobby". Wcześniej bardzo chciałam, żeby imię mojego psiaka nawiązywało do serii napisanej przez J. K. Rowling, ale nie udało mi się znaleźć takiego imienia. Teraz nawet myślę nad zmianą Buddy, na Dobby, ale wszyscy są już chyba przyzwyczajeni. Chociaż właśnie zawołałam Buddy'ego "Dobby" i przyszedł, bo myślał, że to o nim. 


No i tak, po raz pierwszy i ostatni ujawniam publicznie 4 imiona mojego psiaka! Więc mogę powiedzieć, że to najlepsze (zarazem najgorsze, ponieważ drugiego nie ma ;D ) źródło informacji o moim ulubieńcu....Na Buddy'ego mówi się różnie. Oczywiście przyjęte imię to "Buddy", ale co chwilę wymyślam mu nowe przezwiska. Czasem mówię mu "Maluchu!", a czasem "Wariat" czy np. "Sie", co pochodzi od "Psie", Ostatnio zaczęłam na niego mówić "dziki psie", ale żeby to skrócić mówię mu "Wilku".

 

8 komentarzy:

 1. Ciekawy post:)
  Mój psiak ma mnóstwo przezwisk,ale tylko jedno imię:)
  Ostatnio wymyślone to Gustaw;D
  Też czasami mówię na swojego wariat!.
  Strasznie podoba mi się Dobby,ale Buddy najlepsze:)
  Tylko że Buddy kojarzy mi się z labkiem mojej koleżanki;P
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak tak ciekawy post i tak tajemniczy ;DD ;p

  Mi najbardziej się podoba Buddy ;]
  Zapraszam na mój blog;

  http://tobipiesekowielkimsercu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy bloog ...
  Zapraszam do mnie http://kajtek-pinczer.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Super ma Buddy imionka.:)
  Ekstra post!

  Ja na mojego wołam imionami ,ale też Duduś, Dodek, Skarbie, Kochanie, Młody, Potter ,a nawet Zgredzio.


  Pzdr i zaprazam ,bo u mnie nowy post :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Słodkie imionka! Moja ma tylko Zara i na drugie Gizmoo. A przezwisk ma wiele! Od Zaraza, przez ruda, aż po gruba dynia !
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie. Nowy post w zupełnie nowej formie !

  OdpowiedzUsuń
 6. Super post !

  Zapraszam do mnie . Jest nowa notka .

  Komentuje - liczę na to samo :)

  Zapraszam :
  http://fashion-style-viola.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny post ;d Buddy jest słodki ;*

  Jestem jako obserwator ;D
  Zapraszam do mnie ;)
  --------------------------------------------------
  http://kajtek-pinczer.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy post. :) Pozdrawiam Buddy`ego;DDD

  OdpowiedzUsuń